logo

Blejd 6993

18 lutego 2020

Czy będzie miał tyle szczęścia co Jaśmina, Krakers i Norman i pomimo kalectwa znajdzie nowy dom u boku kochających go ludzi? A może jego historia kończy się właśnie tutaj w schronisku 😔…..
Mocno wierzymy że ktoś z państwa otworzy swoje serce i odmieni los tego cudownego stworzenia.
Kontakt telefoniczny 603961123 lub 669985588.

Blejd – to ostatni z naszych niewidomych podopiecznych. Czeka na dom od 14 grudnia 2017 roku. Trafił do nas z ulicy, w stanie który nie pozostawiał złudzeń co do jego przeszłości. Zaniedbana kupka nieszczęścia, kości powleczone skórą, dredy zamiast sierści i resztki łańcucha wiszące u szyi. Mimo tego co go spotkało jest zawsze „ uśmiechnięty” i serdecznie nastawiony do ludzi. Bezproblemowy jeśli chodzi o zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne. Oprócz kalectwa cierpi na niewydolność trzustki. Dożywotnio będzie musiał przyjmować leki wspomagające pracę tego organu. Miesięczny koszt leku wynosi około 50 zł a samo leczenie nie jest kłopotliwe. Polega na podawaniu tabletki ( np. kreon 10 000) na parę minut przed każdym posiłkiem.
Pies jest w typie sznaucera średniego. Jego sierść wymaga regularnej pielęgnacji a także dwa – trzy razy do roku powinien odwiedzić groomera. Obecnie ma około 12lat i jest nadal w doskonałej formie. Uwielbia spacery, przytulanie oraz uwagę ze strony człowieka. Ładnie spaceruje z większością psów.

 

Comments are closed.