logo

Nasze „kocie potrzeby”

6 listopada 2018

POMOC DLA SCHRONISKOWYCH KOTÓW  

!! PUSZKI I SASZETKI Z MOKRĄ KARMĄ !!

Jedną z najbardziej istotnych potrzeb kotów Opolskiego Schroniska są dobrej jakości PUSZKI
Z MOKRĄ KARMĄ, mięsne (bez zbóż) i z witaminami.

1 dobrej jakości pucha znaczy więcej niż  5 puch z mniej wartościowym składem. Dlaczego?
Koty  przebywają w trudnych i stresujących warunkach, w grupie są narażone na choroby. Przeżywają  pobyt w schronisku  i  reagują osłabieniem na gorsze jedzenie, biegunkami, apatią.  Smaczna karma dobrego gatunku to niezbędne dla zdrowia składniki i większa odporność.

Przyjmiemy z wdzięcznością każdą karmę dla tak dużej ilości podopiecznych, a karma wyższej jakości  jest na wagę złota, bo wspiera zdrowie schroniskowych kotów.

Jakie rodzaje? Ważna jest duża zawartość mięsa, a tej marki tzw. marketowe mają  mało.
Gdzie kupić ? W sklepach zoologicznych lub innych oraz w sklepach internetowych z dostawą wprost na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt,  ul. Torowa 9  45-053 Opole, można też podzielić się puchą ze swojego zakupu  J

  • Rodzaje karmy – sklepy internetowe: MAC’S, FERINGA, CATZFINEFOOD, SMILLA, ANIMONDA, SCHMUSY, GRAU, BOZITA, BUTCHERS. Spotykać też można karmy jak: BRIT, DOLINA NOTECI, GRANATA PET, RC CANIN.
  • Rodzaje karmy – sklepy zoologiczne i inne: FELIX, FRISKIES, SHEBA, BUTCHERS, WINSTON Rossman, GOURMET, MIAMOR, KITEKAT, BENEK
  • KARMA DLA KOCIĄT. Wiele z ww. karm zawiera wariant dla kociąt (juniorki, kitten). Karma specjalistyczna dla kociąt wspiera ich szanse na przeżycie oraz pomaga nabrać sił i rosnąć.

SUCHA KARMA

Bardzo liczymy na dobre chrupki  z dużą zawartością mięsa i witamin (np. JOSERS, PORTA, MAC’S, FERINGA, SANABELLE). Nie chodzi o  ilość – liczy się, aby jakość jedzenia wzmacniała najsłabszych.

POMOC DODATKOWA I SPECJALNA

  • ŻWIREK (np. drewniane typu Cat’s best, Benek Corn), dla kotów chorych i na kwarantannie
  • SMAKOŁYKI, PASTY WITAMINOWE, ZABAWKI, DRAPAKI
  • LEGOWISKA, DOMKI I BUDKI, są dla kotów wytchnieniem i azylem po stracie domu. Budki z wikliny, łatwe do utrzymania w czystości to ulubione miejsce wypoczynku. Drewniane budki to z kolei niezastąpiony punkt w zewnętrznej wolierze, gdy jest ciepło.
  • Jeżeli posiadacie zbędny mały mebel, półkę, szafkę, regał, stolik itp. napiszcie i spytajcie  czy nie potrzeba takiego wyposażenia w naszej  Kociarni lub innych pomieszczeniach Schroniska.

 

ZA OKAZANE SERCE I  POMOC – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Comments are closed.