logo

Pożegnanie Drako

18 stycznia 2018

POŻEGNANIE DRAKO.

We wtorek pożegnaliśmy Naszego 17-letniego staruszka Drako.
We wrześniu 2016 roku, Drako wówczas 16-letni pies, po raz kolejny wrócił do schroniska po 8 latach adopcji. Dla Niego zawalił się wtedy świat. Schudł, zaczął podupadać na zdrowiu, przeżywał zamknięcie w schroniskowym boksie bez obecności człowieka.
Nie poddaliśmy się , jego historię nagłośniliśmy wówczas zarówno na fb jak i w mediach. Drako znało pół Polski i wszyscy szukaliśmy dla Niego przystani na ostatnie chwile jego życia. Wtedy zgłosiła się do nas Iza (wolontariuszka Fundacji Cane Corso) wspaniała kobieta, wielka miłośniczka psòw, osoba o wielkim sercu.
Zabrała naszego staruszka i podarowała mu najpieknieszy ROK W JEGO ŻYCIU.
Drako uczestniczył w życiu Izy zarówno tym codziennym jak i w chwilach w których spotykała się z przyjaciółmi, na wycieczkach wraz z córką Jagodą, Drako był z nimi wszędzie. Ostatniego lata wspaniałe wakacje nad morzem, gdzie Drako hasał po plaży jak szalony. Dostawaliśmy filmiki na których biegał prawie z prędkością światła i tarzał się w trawie, potrafił rozerwać każdą piłkę, którą dostał od Izy.
Jeszcze niedawno śmialiśmy się, że Drako jest niezniszczalny I chyba będzie żył wiecznie. Przez cały ten okres był otoczony profesjonalną opieką weterynaryjną, najmniejsze oznaki gorszego samopoczucia i już Iza biegła do weterynarza. Dzięki fundacji CC oraz wspaniałym osobom z fb budżet Drako był zawsze na plus. Serdecznie dziękujemy!!!
Parę dni temu Drako niespodziewanie na spacerze przy swoich harcach złamał nogę. Zostało wykonane prześwietlenie oraz szereg badań. Niestety, mimo konsultacji, aż siedmiu specjalistów diagnoza była jedna – agresywny nowotwór kości. Drako cierpiał, nie było ratunku, a trzymanie go za wszelką cenę przy życiu byłoby dręczeniem i wiązało by się z ogromnym cierpieniem.
16 stycznia 2018 przyjechał do domu weterynarz i Drakuś wtulony w Izę przeszedł na drugą stronę.
Żegnaj Drako, Iza….. ❤️

Zdjęcie użytkownika Schronisko dla Zwierząt w Opolu.
Zdjęcie użytkownika Schronisko dla Zwierząt w Opolu.

Comments are closed.