logo

Alicja i Florek, kiedyś Wiolka i Waldi

25 lipca 2018

​Dzień dobry,

Mam dla Państwa Alicję i Florka (Wiolka i Waldi) „na świeżo”;) Może trochę opowiem jak się kociska miewają.
Alicja wobec swojej Pani i napuszonego ragdola jest miziasta. Rzadko jej się zdarza pacnąć – nie pokazuje już humorków. Jest kochana. Wobec pozostałych osób jest chwilę zdystansowana, ale szybko odpuszcza i stopniowo się sprzedaje. Uwielbia pieszczoty. Tuli się nawet do swojego przyjaciela Eldorado, a ten wykazuje się kulturą wobec niej – nie robi krzywdy i szarmancko pozwala jej pierwszej wypełnić brzuszek. Uwielbiają oboje spędzać czas na fotelach na balkonie. Powiedziałabym nawet, że Alicja jest chyba jeszcze bardziej skora do pieszczot niż Florek.
Z kolei Florek jest kotkiem bardzo lubianym przez domowników. Tych ludzkich i tych sierściuchowatych. Szczególnie uwielbiają się z naszym rudzielcem Waflem – zabawy, tulenie, wzajemne mycie bez końca. Jest też ulubieńcem naszej córki i to z wzajemnością.Kot już od rana tylko czeka aż mała zje śniadanie. Ninka robi z nim wszystko, a on to uwielbia. Czasem wygląda to tak jakby go nieco męczyła, ale ten nie ma zamiaru uciekać. Z podniesionym ogonem daje się nosić na rękach, badać, interesuje się wszystkim co nasza córka robi (codziennie na nowo się dziwię z jej podejścia do zwierząt – mam wrażenie, a nawet jestem pewna, że one wszystkie wolą ją niż nas). Florek mruczy, gdy tylko ktoś wyciągnie rękę, ale na kolana, czy sam się przytulić nie przychodzi. Księciunio czeka aż ktoś pierwszy podejdzie i traktor już chodzi. Jest niesamowitym żarłokiem, ale strasznie przyjaznym – taka dusza towarzystwa. Nie da się go nie lubić. Od niedługiego czasu mamy labradora i oczywiście Florek urządza sobie z nim zabawy na całego. Niezły cyrk mamy w domu. I jeszcze jedno – Florek jest niezłą gadułą 😉
Zarówno Alicja jak i Florek są zdrowe, lśniące i miejmy nadzieję zadowolone z obecnego życia.
Ah… nie umiem opisać mojej miłości do kotów. Kocham ich charaktery, sposoby bycia, ich mądrość i absolutną oryginalność.
Niektóre zdjęcia mogą mieć słabszą jakość, ale takie uroki naszego wspaniałego aparatu.
Pozdrawiam serdecznie, Amelia

Comments are closed.