logo

Dziękujemy za „budę”

18 listopada 2015

Dziękujemy Uczniom Gimnazjum TAK, którzy……………………………………………..

Polecamy jako przykład dla innych młodych Ludzi, którym los „bezdomniaków” nie jest obojętny.

Nasi gimnazjaliści siłą własnych rąk dostarczyli swoją budę dla psa do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Początkowo zaskoczeni pracownicy schroniska, pogratulowali naszym uczniom pomysłu i serdecznie podziękowali za wsparcie.

Buda powstała jako efekt jednodniowych warsztatów, o których pisaliśmy wcześniej. Gimnazjalistom pod okiem nauczyciela udało się stworzyć ciekawą konstrukcję dodatkowo ocieploną od wewnątrz. Następnie uczniowie wyruszyli pieszo z ul. Kropidły w stronę schroniska. Nasza młodzież chciała koniecznie przekazać budę właśnie w taki sposób. Ich trud został doceniony. Jednak najbardziej z budy ucieszy się pewnie jej przyszły mieszkaniec.

Wizyta w schronisku była również okazją do rozmowy z jego pracownikami. Nasi uczniowie mogli się dowiedzieć jak wygląda codzienność w tym niezwykłym miejscu. Poznali również kilka interesujących historii związanych ze zwierzętami, które tu przebywają lub przebywały. Nasza młodzież dowiedziała się również o możliwości wolontariatu w schronisku. Jednak na taką możliwość muszą jeszcze trochę poczekać. Wolontariat jest dostępny dla młodzieży od 18 roku życia.

Comments are closed.