logo

Dzikuski do oswojenia

10 sierpnia 2020

„Dzikuski” to pieski pochodzące z interwencji TOZ Opole, o której szerzej przeczytacie tutaj —>
Pieski są małe, niektóre z nich ważą około 5 kg i bardzo wycofane. Zabrakło socjalizacji w odpowiednim czasie i sterylizacji. Żyły w stadzie, rozmnażały się między sobą. Człowiek był obecny w ich życiu, starał się, jednak to było za mało. Pani sobie nie radziła z taką ilością psów, nie miała pomocy.
Pieski to Roma, Rambo, Renia, Reja i Różyczka. Są młode. Niektóre jako tako rokują, ale wymagają czasu i ogromnego zaangażowania, cierpliwości i jakby nie było wiedzy. Bo trzeba wiedzieć jak pracować z totalnie dzikimi psami. Psy reagują agresją na próbę kontaktu, jedne bardziej, drugie mniej. To ogromne wyzwanie dla nas – wolontariuszy i pracowników. Czy się uda przełamać ich strach i nauczyć odpowiedniego kontaktu z człowiekiem, zachowania umożliwiającego adopcję – tego nie wiemy… Czasem bywa tak, że czas pomaga. Może i w tej sprawie będzie on naszym sprzymierzeńcem.
Piesków było 6, jedna suczka została adoptowana i bardzo pokochała swoją nową właścicielkę, jednak była ona w miarę oswojona z człowiekiem.
Trzymajcie kciuki za resztę!!!

Comments are closed.