logo

Koty wolnożyjące

4 grudnia 2019

Schronisko to nie tylko psy w boksach i koty w kociarni. To także obecnie ok. 30 – 40 wolnożyjących dzikich kotów bytujących na terenie schroniska, gdzie zapewniono im czysty, suchy kąt i codzienne wyżywienie. Wykarmienie takiej gromady każdego dnia to spora ilość puszek, pasztecików, saszetek i suchej karmy. Koty są karmione dwa razy dziennie mokrą karmą i mają stały dostęp do suchej karmy i oczywiście do wody. Jeżeli widzimy, że danemu kotu coś dolega to staramy się go wyłapać i leczyć.
Zadacie pewnie pytanie skąd wzięły się te koty ? To koty, które w pewnym momencie swojego życia trafiły do naszego schroniska. Niektóre jako koty dorosłe, a nawet starsze, a niektóre jako maluchy.
To koty dzikie, czyli takie, które przez długi czas się nie oswoiły i nie dostały szansy na adopcję. Jeżeli chodzi o maluchy, które również pozostały dzikie lub półdzikie to po prostu miały za mało kontaktu z człowiekiem. Niestety bywa i tak, że mimo najszczerszych chęci, mimo cierpliwości i miłości, której chcemy ich nauczyć to wciąż za mało. Czas szybko płynie, koty rosną i zwyczajnie nie są przyzwyczajone na tyle do ludzi, aby z nimi żyć.
Na szczęście większość naszych „dzikusków” żyje obok nas. Mają imiona, towarzyszą pracownikom, wolontariuszom, a niektórzy nawet zaczepiają odwiedzających. Szefem kociej gromady jest Barney, który jest u nas od małego. Teraz ma około 8-9 lat. Nie lubi dotyku. Ale czasem uda się go pogłaskać. Ale potem jest obrażony 😉
Jeszcze dla jasności – wszystkie koty wolnożyjące są wykastrowane. Mają dostęp do pomieszczeń w kociarni.
Zdajemy sobie sprawę, że nie każdemu to się podoba i życie na zewnątrz bywa niebezpieczne dla kotów, ale niestety schronisko nie jest z gumy. Innego wyjścia w niektórych przypadkach nie było. A tak mamy na nie oko i widzimy koty chodzące swoimi ścieżkami. Koty na swój sposób zadowolone i szczęśliwe.
Post ma na celu wyjaśnienie tej kociej sprawy oraz jest również prośbą o pomoc w postaci karmy mokrej i suchej dla tej gromady.

Nie zapominajmy o tych podopiecznych schroniska. Koty liczą na Wasze wsparcie i pomoc 😺😽😸

Comments are closed.