Opieka nad zwierzętami bezdomnymi w Opolu 2024

https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi

Zgodnie z zapisami „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Opola w 2024 roku” informujemy, że w 2024 roku zabiegi sterylizacji/ kastracji kotów wolno żyjących na zlecenie miasta realizują lekarze weterynarii, którzy współpracują z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz ochrony zwierząt.

Podmioty, do których organizacje pozarządowe przekazują koty wolno żyjące to:

•  Gabinet weterynaryjny Doggy Dream Opole ul. Tysiąclecia 4b, prowadzony przez lek. wet. Annę Jezierską-Kupkę;
•  Przychodnia Weterynaryjna BONIFACY, Opole ul. Niemodlińska 63 prowadzony przez lek. wet. Tomasza Kowalczyka.

W przypadkach zdarzeń losowych (wypadków drogowych) z udziałem zwierząt bezdomnych, pomocy udziela gabinet weterynaryjny lek. wet Marek Tymowicz ul. Prószkowska 88, 45-758 Opole, na podstawie umowy zawartej z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

Odbiorem padłych zwierząt na terenie miasta Opola zajmuje się Firma Remondis Opole Sp. z o.o. Aleja Przyjaźni 9, 45-573 Opole.

Odławianiem zwierząt bezdomnych z terenu miasta Opola w godzinach od 10.00-18.00 zajmuje się firma PHU Markas Marek Dziuba, Żelazna, Nadodrzańska 5, 49-120 Dąbrowa. W pozostałych godzinach odłowem bezdomnych zwierząt zajmują się funkcjonariusze Straży Miejskiej w Opolu.
Odławianiem bezdomnych zwierząt gospodarskich z terenu miasta Opola zajmuje się całodobowo Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Jan Piskoń z siedzibą w Strzelcach Opolskich ul. Opolska 30.

Odławianiem i leczeniem dzikich zwierząt zajmuje się lek. wet. Jan Piskoń, Strzelce Opolskie ul. Opolska 32.

Wszelkie sprawy dotyczące zwierząt bezdomnych oraz padłych należy zgłosić wyłącznie do Straży Miejskiej w Opolu (tel. 986), która to podejmie działania i przekaże sprawę odpowiednim podmiotom.

Koordynatorem Programu jest Prezydent Miasta Opola, za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, który w zakresie działań podejmowanych w ramach Programu współpracuje z organami Inspekcji Weterynaryjnej i samorządem lekarsko-weterynaryjnym, a także innymi podmiotami zgodnie z potrzebą.

Kontakt do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa: tel. 77 54 17 505, 77 44 61 084; email: osr@um.opole.pl.

Zobacz też

Skip to content